Wycieczki i warsztaty weekendowe

Dzikie Weekendy to weekendowe wycieczki i warsztaty przyrodnicze,  które zmieniają się tak jak pory roku. Dzikie Weekendy prowadzę przede wszystkim Krainie Wilka i Łosia - czyli w Puszczy Augustowskiej i na Bagnach Biebrzańskich oraz okresowo w Krainie Żubra - czyli w Puszczy Białowieskiej. Każdy weekend został przeze mnie tak zaplanowany by uczestnicy mogli się cieszyć dziką przyrodą i spokojem. Podczas Dzikich Weekendów kwaterunek i wyżywienie uczestników organizujemy w oparciu o lokalne usługi noclegowe i gastronomiczne - śpimy, jemy i wędrujemy wspierając lokalne społeczności.

By utrzymać wysoki poziom wypraw obowiązuje limit uczestników. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzona rezerwacją. Wybierając się na wyprawę ze mną dostajesz gwarancję profesjonalnego podejścia, rzetelności, pełnego przygotowania merytorycznego, świetnej znajomości terenu i dobrego humoru. Szczegóły i rezerwacja dostępna na e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Najbliższe wolne terminy Dzikich Weekendów:


NATURAlnie Kajakiem i Kanu - Marycha: 15-18.08.2024r. - Wolnych miejsc: 2
Letni przyrodniczy spływ w stylu wędrownym - jemy i śpimy w terenie korzystając z hamaków, namiotów, ogniska i kuchenek gazowych (sprzęt zapewniam). Na tej wyprawie popłyniemy Marychą - rzeką, która na swojej większej części nadal jest dzika i wymagająca. Na trasie będziemy mieli okazję popłynąć przez odcinki gdzie przyroda jest u siebie (a my jesteśmy tylko chwilowymi gośćmi), piękne leśne, leniwe wylane w bagienną wijącą się dolinę oraz przepiękne jeziora. Podczas spływu na pewno spotkamy wiele gatunków ptaków oraz ważek (to ich czas), ale nie zabraknie też spotkań z ssakami. Uczestnicy dostaną również sporo praktycznej wiedzy na temat dzikich roślin użytkowych oraz samego biwakowania w warunkach przygodnych.

NATURAlnie Kajakiem i Kanu - Czarna Hańcza: 6-8.09.2024r. - Wolnych miejsc: 2
Jesienny przyrodniczy spływ w stylu wędrownym - jemy i śpimy w terenie korzystając z hamaków, namiotów, ogniska i kuchenek gazowych (sprzęt zapewniam). Na tej wyprawie popłyniemy Czarną Hańczą - rzeką, która na swojej większej części nadal jest dzika i piękna. Na trasie będziemy mieli okazję popłynąć przede wszystkim przez odcinki  leśne, ale trafią się też meandrujące odcinki polne i bagienne. Podczas spływu za dnia na pewno spotkamy wiele gatunków ptaków, natomiast wieczory i świty spędzimy w towarzystwie ryczących jeleni. Wrzesień to czas rykowiska, jednego z najpiękniejszych spektakli przyrodniczych w naszych lasach. W trakcie tej wyprawy będziemy mieli szansę na uważniejsze przyjrzenie się i przysłuchanie temu pięknemu zdarzeniu.