WYPRAWY

WYPRAWY - DZICZENIE w TERENIE i W DZICZ!

Wyprawy to weekendowe lub tygodniowe zanurzenie się w przyrodę Suwalszczyzny, Puszczy Augustowskiej i Doliny Biebrzy! Podejmij wędrówkę i przeżyj niesamowitą przygodę w "jeszcze dzikich" miejscach. Spłyń dzikimi rzekami odkrywając ich naturalne piękno oraz niesamowitą historię tego wspaniałego regionu. Biwakuj nad rzekami, jeziorami w lasach, ciesząc się czystą wodą, pysznymi potrawami z ogniska oraz otaczającą Cię zewsząd naturą. Naucz się jak czytać i czuć teren, nie tylko przy pomocy mapy oraz przyrządów, ale intuicyjnie. Wejdź do lasu i naucz się z niego czerpać, biorąc to co jest najlepsze i nie zostawiając po sobie tego co najgorsze. Tereny przez, które Ciebie poprowadzę są jednymi z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Podczas wypraw odwiedzisz miejsca gdzie swoje terytoria mają wilki i rysie, a trasę przecinać będą szlaki jeleni i łosi. Odwiedzisz również unikalne środowiska będących miejscem życia wielu rzadkich i ginących gatunków zwierząt oraz roślin. Na naszym szlaku przeplatać się będzie teraźniejszość z historią regionu.


Wyprawy tygodniowe W DZICZ! kierowane są
do osób dorosłych lub rodziców z dziećmi w wieku powyżej (10 lat), które nie są obojętne na piękno przyrody, mają chęć zdobyć nowe umiejętności, poszerzyć swoją wiedzę, zweryfikować swoje doświadczenie lub po prostu spróbować w życiu czegoś nowego, innego. Wyprawy tygodniowe są prowadzone w formie wędrówki kajakarsko-biwakowej lub pieszych wypraw całodniowych z noclegami na kwaterach. Miejsce wypraw W DZICZ! to Suwalszczyzna, Puszcza Augustowska, Dolina Biebrzy i Pojezierze Litewskie. Wszystkie wyprawy są kontynuowane niezależnie od warunków atmosferycznych, przez co ich znaczenie staje się wymierne, bowiem tylko wtedy jesteśmy w stanie ocenić swoje możliwości i umiejętności oraz doświadczać przyrodę bezpośrednio.


Wyprawy weekendowe, czyli DZICZENIE w TERENIE, to spotkania tematyczne realizowane w Puszczy Augustowskiej, kierowane są wyłącznie do osób dorosłych. Tematyka wypraw weekendowych związana jest z bushcraft'em i survival'em. Zależnie od pory roku obfitują one w dostosowane do warunków terenowych kilku lub kilkunastogodzinne wyprawy. Niektóre edycje mogą mieć charakter wędrówki kajakarskiej po rzece. Podczas warsztatów obowiązuje limit miejsc, do maksymalnie ośmiu uczestników. Program startuje każdorazowo już w piątek późnym wieczorem, a zakończenie warsztatów przypada na niedzielne popołudnie.

Z racji swojego doświadczenia, biorę odpowiedzialność za przedstawienie uczestnikom rzetelnej i pełnej pasji wiedzy w zakresie programów realizowanych w trakcie wypraw. Gwarantuję w pełni profesjonalne podejście do realizowanych tematów i maksimum radości z bycia w terenie. Wycena poszczególnych wypraw znajduje się w poniższym harmonogramie linkowanym jako PROGRAM.


Harmonogram wypraw DZICZENIE w TERENIE i W DZICZ! na 2019r.

  Termin Warsztaty Rejestracja Status30.08-01.09DZICZENIE w TERENIE
Nawigacja i Obozowaniedo 27.08Dostępnych
6 miejsc.
   

06.09-08.09


DZICZENIE w TERENIE
Jesienny Bushcraft
do 30.08


Dostępnych
6 miejsc.